Haanja
28.02.2003
M21 W21
------------------------------------------------------------------
Name Federation Result
------------------------------------------------------------------
1. Arto LILJA Finland 01:33:55
2. Anders HAUGE Norway 01:34:17
3. Tommy OLSEN Norway 01:34:45
4. Bertil NORDQVIST Sweden 01:36:21
5. Egor SOROKIN Russia 01:36:23
6. Andrei GRUZDEV Russia 01:36:27
7. Jukka LANKI Finland 01:36:36
8. Vasily GLUOKHAREV Russia 01:37:11
9. Nikolai BONDAR Russia 01:37:13
10. Ilshat GIMRANOV Russia 01:37:24
11. Peter ARNESSON Sweden 01:37:43
12. Jarkko URPALAINEN Finland 01:38:02
13. Eivind TONNA Norway 01:38:11
14. Tobias ÅSLUND Sweden 01:38:38
15. Tomas LÖFGREN Sweden 01:39:02
16. Petri KIISKINEN Finland 01:39:16
17. Ondrej VODRAZKA Czech Republic 01:39:51
18. Pasi KIISKINEN Finland 01:40:00
19. Matti KESKINARKAUS Finland 01:41:43
20. Ruslan GRITSAN Russia 01:41:48
21. Oeystein Kvaal OESTERBO Norway 01:42:49
22. Christian HOHL Switzerland 01:44:38
23. Raul KUDRE Estonia 01:44:59
24. Johan GRANATH Sweden 01:45:43
25. Boris FISCHER Switzerland 01:46:38
26. Margus HALLIK Estonia 01:47:03
27. Geir ÖDEGAARD Norway 01:48:35
28. Bernd KOHLSCHMIDT Germany 01:49:00
29. Tautvydas ZILINSKAS Lithuania 01:49:03
30. Igor ZVONTSOV Belarus 01:50:24
31. Tõnis ERM Estonia 01:51:12
32. Heiti HALLIKMA Estonia 01:53:20
33. Pascal MESSIKOMMER Switzerland 01:54:03
34. Taavi NURM Estonia 01:55:32
35. Egidijus PILYBAS Lithuania 01:59:08
36. Randy KORB Estonia 01:59:16
37. Viktors LEÐCOVS Latvia 01:59:21
38. Tarvo KLAASIMÄE Estonia 02:01:09
39. Vitalijus PETRULIS Lithuania 02:01:24
40. Remigijus ARLAUSKAS Lithuania 02:02:22
41. Edgars PEILANS Latvia 02:02:39
42. Regimantas KAVALIAUSKAS Lithuania 02:03:49
43. Laimis DRAZDAUSKAS Lithuania 02:04:26
44. Toms VEITS Latvia 02:08:32
45. Reinis PUTNINS Latvia 02:11:32
46. Eriks LEBEDOKS Latvia 02:19:31
47. Rory MORRISH Ireland 02:46:57
48. Tatsuma SHIBATA Japan 02:51:15
Ander OJANDU Estonia DNF
Arturs GRINBERGS Latvia DNF
Florian RÜEGG Switzerland DNF
Tarmo SIIMSAARE Estonia DNS
Peter MOSIMANN Switzerland DNS
Magnus LINDMARK Sweden DNS
Klaus CSUCS Romania DNS
------------------------------------------------------------------
Name Federation Result
------------------------------------------------------------------
1. Natalia TOMILOVA Russia 01:09:17
2. Marie LUND Sweden 01:11:28
3. Tatiana VLASOVA Russia 01:11:37
4. Erja JOKINEN Finland 01:12:29
5. Salla LEHTO Finland 01:12:30
6. Hannele VALKONEN Finland 01:12:33
7. Barbora CHUDIKOVA Czech Republic 01:13:11
8. Stina GRENHOLM Sweden 01:13:39
9. Ingela JÖNSSON Sweden 01:13:48
10. Natalia NAUMOVA Russia 01:14:38
11. Ramune ARLAUSKIENE Lithuania 01:14:55
12. Karin KJELLMAN Sweden 01:15:15
13. Marte REENAAS Norway 01:15:22
14. Ida WIKSTRÖM-HOLMGR Sweden 01:16:14
15. Olga SHEVCHENKO Russia 01:16:33
16. Elena KARACHEVSKAYA Russia 01:16:54
17. Hanna-Maija MÄKELÄ Finland 01:17:23
18. Johanna MAXÉN Sweden 01:18:50
19. Vilma RUDZENSKAITE Lithuania 01:20:57
20. Katri MEHTÄLÄ Finland 01:22:33
21. Kjersti REENAAS Norway 01:23:02
22. Siiri MERE Estonia 01:25:28
23. Regula MÜHLEMANN Switzerland 01:28:41
24. Yvonne GANTENBEIN Switzerland 01:29:32
25. Tuuli MÄEOTS Estonia 01:31:51
26. Inta GAIDELE Latvia 01:53:11
Katja RAJANIEMI Finland DNF
Laima KLAUÞA Latvia DNS
Natalia FREI Russia DNS
Kadri LIMBERG Estonia DNS
"Võistlus 2K"
IT: TAK-SOFT 1989-2003